انتخاب کفپوش ساختمان با توجه به تنوع زیاد موزاییک ها و کف پوش ها انجام می شود.

با پیشرفت تکنولوژی و روش های جدید تولید ، موزاییک هایی طراحی و تولید شده است که از نظر زیبایی ظاهری با سنگهای طبیعی تفاوت زیادی ندارند.

با توجه به اینکه چون این موزاییک ها تولید دست بشر می باشند پس امکان تولید محصول با ابعاد دلخواه و استحکام بالا وجود دارد.

در هر پروژه مسکونی ، نما ساختمان ، کفپوش سالن اجتماعات ، سالن پذیرایی ، اتاق ها ، سرویس های بهداشتی و همینطور آشپزخانه که در مراحل پایانی کار انجام می شود در جلوه و زیبایی آن ساختمان نقش مهمی دارد.

لذا هر مهندس ساختمانی برای داشتن یک پروژه عالی در رزومه خود تلاش می کند با توجه به بودجه موجود، بهترین و بی نقصترین کار را ارائه دهد.

این هدف زمانی تحقق پیدا می کند که مصالح مورد نیاز در بازار موجود باشد و همینطور مهندسین محترم از وجود و کاربرد هر کدام مطلع باشند.

و طراح و مهندس پروژه باید در انتخاب کفپوش ساختمان نیز حساسیت لازم را به خرج دهد.

در ادامه این مقاله ب برای انتخاب کفپوش ساختمان  انواع موزاییک های مناسب جهت نما سازی و یا کف سازی درون ساختمان اشاره خواهیم کرد.

موزاییک طرح سنگ یکی از همان محصولاتی است که با استفاده از دستگاه های پیشرفته تولید شده است و شباهت بسیار زیاد این موزاییک به سنگهای طبیعی از مهمترین ویژگی این نوع محصول می باشد.

این نوع موزاییک ، در مقایسه با سنگهای طبیعی قیمت مناسب تری دارد .

فشردگی و تراکم این موزاییک بسیار بالا است و این ویژگی حاصل فشاری است که از طریق دستگاه در هنگام تولید به آن وارد می شود و عمر مفید محصول را بالا می برد.

جهت انتخاب موزاییک مناسب برای استفاده در نمای بیرونی یک ساختمان لازم است شرایط جوی مانند باران ، یخبندان ، تابش خورشید و آلاینده ها را در نظر داشته باشید در نتیجه موزاییک نما باید ویژگیهای خاصی داشته باشد تا بتواند در برابر این شرایط دوام بیشتری داشته باشد.

ناخالصی نداشته باشد.

قابلیت صیقل خوردن و برش را داشته باشد.

مقاومت کششی و خمشی بالایی داشته باشد.

چسبندگی خوبی با ملات داشته باشد.

در برابر تابش خورشید رنگ آن ثابت بماند.

انتخاب آن متناسب با شرایط اقلیمی (سرد و خشک _گرم و مرطوب ) انجام شود.

باتوجه به شرایط ذکر شده شما با مطالعه و تحقیق و البته مشاوره با یک تولید کننده با سابقه می توانید یک موزاییک دارای طرحی شبیه سنگ های طبیعی ولی مقاومت و استحکام بالاتر انتخاب کنید در ضمن از تاثیر گرما و سرما و بارش بر روی آن نگرانی نداشته باشید .

این مهم تنها با مطالعه و پیشرفت تکنولوژی در خط تولید موزاییک حاصل شده است.

انتخاب کفپوش سالن پذیرایی موزاییک های سنگ دار به علت داشتن لاشه سنگ طبیعی طرح های منحصر به فردی دارند .

به عنوان مثال، موزاییک های طرح سنگ مرمر یکی از گزینه های مناسب جهت کفپوشی سالن های پذیرایی می باشند ، علاوه بر داشتن قیمت مناسب نسبت به سنگ مرمر طبیعی از زیبایی خاصی نیز برخوردار است.

در اتاقها نیز می توانید با توجه به دکوراسیون مورد نظرتان از موزاییک های طرح سنگ استفاده کنید.

مغایرت در طرح کفپوش سالن پذیرایی با اتاقها هیچ مشکلی از نظر زیبایی ایجاد نمی کند.

بدین معنی که شما می توانید از طرح متفاوتی برای پوشش اتاقتان استفاده کنید و یا اینکه مایل باشید اتاق شما با پارکت یا لمینت کفپوش شود.

در خصوص پوشش کف آشپزخانه ، با توجه به فضای موجود ، قرار گرفتن ماشین لباسشویی، یخچال و… ، کفپوش مورد نظر باید در برابر آب و لغزندگی مقاوم باشد و نظافت آن نیز با سهولت بیشتری انجام گیرد .

 در حمام و سرویس بهداشتی نیز که نمناکترین فضای یک واحد مسکونی هستند ، باید در انتخاب کفپوش دقت لازم را داشته باشید تا محصولی انتخاب کنید که در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم باشد و از همه مهم تر اینکه کفپوش به نوعی باشد تا لغزنده نباشد .

  

کلام آخر

سنگهای طبیعی بسیار زیبا هستند و با رنگهای متنوع چشم نوازی می کنند ، اما دسترسی به آنها سختی ها و هزینه های مخصوص به خودش را دارد لذا در صنعت موزاییک سازی ، بشر این امکان را فراهم آورده تا به صورت مصنوعی از این زیبایی در محیط زندگی خود استفاده کنیم و هزینه کمتری پرداخت نماییم.

شما همراه گرامی هرگونه سوال و مشاوره ای در این زمینه نیاز دارید همکاران ما در مجموعه هوم استون را در جریان قرار دهید تا به بهترین انتخاب دست یابید.