بهترین موزاییک حیاطی، باید شیک و البته با دوام باشد.

حیاط در هر ساختمانی ، مکانی برای تفریح اعضای خانواده می باشد.

لذا اگر می‌خواهید این فضای پرکابرد را زیباتر کنید ، به سادگی می‌توانید از کفپوشی زیبا و با دوام استفاده کنید که برای سال‌های متوالی نیاز به تعمیر و یا تعویض نداشته باشد.

گزینه‌های فراوانی برای  انتخاب کفپوش حیاط وجود دارد که هرکدام ، سبک‌، ابعاد و ویژگی‌های متفاوتی دارند اما به طور کلی، هر کفپوشی که برای فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از مقاومت بالا در برابر آب، ضربه ، فشار ، دما و نور خورشید برخوردار باشد.

برای  انتخاب بهترین موزاییک حیاطی، باید موزاییک‌ها را براساس مواد اولیه بکار رفته در ساختار و همچنین براساس طرح ، به گروه‌های مختلفی دسته بندی می نمایند ، در ادامه انواع آن را بررسی می نماییم :

موزاییک سیمانی:

در این نوع موزاییک ، تنها از سیمان، پودر سنگ و آب استفاده می‌شود و بهترین گزینه برای محل‌های سربسته‌ای چون پارکینگ‌ها می باشد ، زیرا سطح آن در هنگام خیس شدن ممکن است لیز و لغزنده شود.

این محصول سنگ دانه ندارد و تمامی سنگ دانه‌ها در فرایند تولید حذف می‌شوند.

موزاییک شیاردار:

 این محصول سطح صافی ندارد و دارای شیارهایی می باشد ، که به شکل خطوط شبیه سنگ فرش و یا طرح‌های هندسی تولید می‌شود. این نوع موزاییک شیاردار خود به دو شکل سنگ دانه‌دار و بدون سنگ دانه تولید می‌شود.

موزاییک گرانیتی:

در ساخت این محصول از دانه‌های شن ریز و یا شن درشت استفاده می‌شود. ظاهر دانه‌ای که این موزاییک دارد آن را شبیه به سنگ گرانیت می نماید و به همین دلیل به آن موزاییک گرانیتی می گویند.

 

موزاییک شسته یا واش بتن:

یکی از پرطرفدارترین موزاییک‌های مورد استفاده برای حیاط این محصول می باشد . سنگ‌دانه‌های بکار رفته در این موزاییک بیرون زده‌اند و حس زمین سیمانی را برای شما تداعی می‌کنند.

موزاییک پلیمری:

این محصول از ماسه دوبار شسته شده، روان‌ کننده‌های بتنی، آب، رنگ‌های معدنی و پلیمر ساخته می‌شود. موزاییک پلیمری بسیار مستحکم و مقاوم است و طول عمر بالایی دارد.

موزاییک لاشه:

این نوع موزاییک از ترکیب تکه سنگ ها و قلوه سنگ‌ها ساخته می‌شود. سطح این موزاییک صاف می باشد و هیچ گونه برامدگی ندارد و در صورتیکه با موزاییک ساده ترکیب شود جلوه حیاط شما را بسیار زیبا می نماید .

کلام آخر :

موزاییک حیاط باید یکی از مقاوم‌ترین انواع کفپوش ها  باشد ، که با مقاومت و استقامت بسیار بالا مورد توجه بسیاری از سازندگان قرار می‌گیرد.

باتوجه به اینکه موزاییک حیاط به طور مستقیم با عوامل محیطی و آب و هوایی در ارتباط است، لازم است بر اساس آب و هوای محل اجرای پروژه تان ، محصول مناسب را انتخاب کنید .

شرکت هوم استون آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب بهترین موزاییک حیاطی ، با توجه به نیاز شما و اقلیم آب و هوایی محل پروژه تان می باشد و به شما اطمینان می دهد با کیفیت ترین محصول را با قیمت مناسب در اختیارتان قرار دهد .