جدول آب رو در خیابان و محوطه های بزرگ استفاده می شود.

جدول آب رو یا آبرو خیابان ، یک گودی ممتد در راستا و موازی راه ( طول ) خیابان  است.

که برای جمع آوری آب جریان یافته، ناشی از بارش باران در سرتاسر خیابان جدول آب رو استفاده می گردد و آب جمع آوری شده را به کانال‌های دفع آب‌های سطحی انتقال می دهد.

گاهی در بعضی از خیابان‌ها لبه سنگی در کنار راه وجود دارد که در اینگونه مواقع ، آبرو به سادگی از تلاقی سطح راه و پیاده رو تشکیل می‌گردد.

ولی در غیر اینصورت، یک سطح آبرو بتنی مجزا می‌بایست ایجاد گردد.

آبروهای خیابانی موجب هدایت و کاستن آب اضافی جمع شده بر روی خیابان می‌شوند و برای عابرین امکان عبور راحت تر را ایجاد می کنند .

تمامی خیابان‌ها دارای آبرو نیستند . آبرو سازی بیشتر در نواحی از شهر که دارای ترافیک عابر پیاده بالایی هستند انجام می شود.

برای ایجاد آبروهای خیابان عموماً از قطعات  بتن پیش ساخته و در گاهی مواقع با توجه به شرایط کار از بتن درجا استفاده می‌شود.

برای ایجاد آبروهای خیابان عموماً از قطعات بتن پیش ساخته و در پاره‌ای موارد با توجه به شرایط کار از بتن درجا استفاده می‌شود.

برای ایجاد این مسیر می توان از کانیو ، با مقاطع V شکل یا نیم دایره از بتن پیش ساخته یا درجا استفاده نمود. ( کانیو همان قطعات بتنی می باشد )

ساخت جدول بتنی

برای ساخت جدول بتنی از یک نوع قالب خاص استفاده می‌شود که طرح مربوط به هدایت آب و فاضلاب ، یک سمت جدول پیاده شده و سمت دیگر آن به صورت صاف است.

این موضوع سبب می شود که نصب و اجرای آنها بسیار راحت انجام گیرد.

قالب جدول آب رو تفاوت چندانی با قالب جدول خیابانی یا حتی دیگر قالب های ساخت و ساز ندارد و مبنای طراحی و ساخت آن ها یکسان است.

از طرفی با توجه به شرایط استفاده از جدول بتنی در سازه های مختلف گاهی تغییراتی در طراحی قالب به وجود می‌آید .

این محصول از نظر طول ، ارتفاع و همچنین ابعاد دارای تنوع بالایی می باشد در حال حاضر جدول بتنی تیپ B و جدول بتنی تیپاز  P معروف ترین آنها هستند.

ابعاد و وزن این جداول بتنی بستگی به کاربرد و محل اجرای پروژه دارد و همین فاکتورها در قیمت گذاری نهایی این محصول تاثیر مستقیم می گذارد.

جهت انجام یک پروژه آب رو سازی باتوجه با محل نصب جدول های بتنی ، از یک تولید کننده حرفه ای ، مانند مشاورین شرکت هوم استون راهنمایی بخواهید و نیاز خود را با آنها مطرح کنید تا شما را در انتخاب و سفارش جدول ، با ابعاد و وزن مناسب یاری نمایند.