نکات خرید موزاییک

نکات خرید موزاییک به ما کمک میکند تا انتخاب درستی انجام دهیم. با توجه به هزینه های بالا موزاییک انتخاب کنیم که هم بصرفه باشد و هم زیبا و هم عمر مناسب و طولانی.

۱- انتخاب موزاییک نسبت به محلهایی که باید استفاده شود متفاوت می باشد.

مثلا  در خرید موزاییک جهت کف پیلوت­ها ، بام و محل­های مسقف از قبیل پارکینگ ، سالن­ها و محوطه­های داخلی از موزاییک­های با سطح رویه صاف ( بدون طرح وبرجستگی ) استفاده نمایید که این موزاییک­ها ضمن شستشوی آسانتر ؛ به لحاظ کاربری و زیبایی نیز  انتخاب مناسب­تری برای موارد ذکر شده می­باشند.
۲- در خرید موزاییک جهت محیط­های روباز و محو طه سازی با توجه به عوامل استحکام ، دوام وزیبایی به ترتیب اولویت محصولات، موزاییک­های پرسی طرح دار ، واش بتن و انواع کفپوش بتنی پیشنهاد می­گردد که سطح رویه ناصاف این محصولات مانع ایجاد حوادث احتمالی درزمان بارندگی و زمستان ( بعلت سرخوردن ) می­گردد.
۳- برای پیاده رو در نگاه اول شاید زیبایی برای مخاطب مهم ترین باشد . اما قبل از زیبایی باید به نکات دیگری توجه کنیم که بسیار مهم تر از زیبایی ظاهری موزاییک پیاده رو هستند.

از دیگر نکات مهم میزان تحمل وزن از می باشد که باید در رابطه با موزاییک پیاده رو توجه داشته باشید .

قبل از آن شما باید مشخص کنید محل مورد نظر شما روزانه چه مقدار ترافیک دارد .

زیرا هر موزاییکی مناسب با ترافیک بالا نیست و از طرفی محلی که ترافیک کمی دارد بیهوده هزینه موزاییک با استحکام بالا را پرداخت نکنید.
مورد بعدی لغزندگی در هوای بارانی پیاده رو است .

موزاییک باید به گونه ای باشد که در فصل بارندگی و زمستان باعث لغزندگی نشود و عابرین به راحتی بتوانند عبور و مرور را انجام دهند.

پس قطعا باید موزاییکی را انتخاب کنید که باعث ایجاد لغزندگی نشود و موزاییک پلیمری بهترین انتخاب در این زمینه است .

مورد بعدی در انتخاب موزاییک مرغوب عدم جذب آب و رطوبت است .
مثلا هرچه قدر جذب آب در موزاییک کمتر باشد ، انجماد و سرما کمتر موجب از بین رفتن آن خواهد شد .

پس برای داشتن موزاییک با عمر بالا حتما باید از میزان جذب آب در آن اطلاع داشته باشی

این موراد از مهمترین مشخصه های موزاییک پیاده رو هستند که باید در زمان انتخاب به آنها دقت کنید تا بتوان استفاده بهینه را از انتخاب آن برد بعد از بررسی این موارد میتوانید رنگ و طرح آن را طبق سلیقه خود مشخص کنید .

شرکت هوم استون بعنوان تولید کننده و توزیع کننده انواع موزاییک و کفپوش بتنی،  مشاوره و پاسخ به سوالات شما را وظیفه خود میداند و با ما در تماس باشید : ۲۲۳۲۶۰۵۰ – ۲۲۳۲۶۰۷۰