خرید کفپوش پلیمری

خرید کفپوش پلیمری را از کجا و با چه نکاتی انجام دهیم؟

کفپوش‌های پلیمری که به کفپوش بتنی نیز معروفند، نوعی سنگ مصنوعی هستند که به دلیل شرایط تولید مزیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند. این محصولات که در بازار با نام‌های موزاییک رزینی، سنگ پلیمری، سنگ مصنوعی سمنت پلاست و… نیز شناخته شده‌اند، محصولات بتنی فوق‌العاده متراکمی هستند که طی فرایند پلیمریزاسیون و به طریق ویبره یا لرزش ساخته می‌شوند. ایم محصول به دلیل استحکام بالا در ساختمان‌سازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌همین دلیل اغلب سازندگان و طراحان داخلی در انجام پروژه‌های خود اقدام به خرید کفپوش پلیمری می‌نمایند.

 

خرید کفپوش پلیمری

 

معرفی کفپوش پلیمری

کفپوش‌های پلیمری، موزاییک‌های بتنی هستند که براساس همان روش‌های قدیمی تولید می‌شوند اما در فرآیند تولید و متریال آن‌ها تغییراتی داده می‌شود که سبب ایجاد ویژگی‌های در این محصول می‌گردد. مواد اولیه ساخت این کفپوش‌ها شامل شن، ماسه، آب و رزین‌های مصنوعی می‌شود که طی فرایند پلیمریزاسیون و با ایجاد ویبره ترکیب می‌گردند و کفپوش پلیمری تولید می‌شود. ساختار شیمیایی منظم این محصولات که به دلیل اضافه شدن افزودنی‌های بتنی ایجاد شده است سبب ایجاد اختلاط  استاندارد و به وجود آمدن ظاهری زیبا و براق برای این کفپوش‌ها می‌شود. همین امر سبب بالا رفتن مقاومت کفپوش‌های بتنی نسبت به دیگر محصولات شده است.

 این روزها اغلب سازندگان در مراحل مختلف ساختمان‌سازی و برای ایجاد پوشش در قسمت‌هایی مانند کف حیاط، پشت‌بام، روف‌گاردن، پارکینگ و… اقدام به خرید کفپوش پلیمری می‌نمایند. همچنین به دلیل استحکام مناسب این محصول در برابر فشار و طول عمر بسیار بالای آن، اغلب طراحان و پیمانکاران شهری برای ایجاد کفپوش در پیاده‌روها و فضاهای سبز پارک‌ها از کفپوش‌های پلیمری استفاده می‌کنند. باتوجه به کاربرد وسیع محصولات پلیمری، تولیدکننگان بسیاری در بازار در زمینه فرو محصولات پلیمری به رقابت پرداخته‌اند. یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان کفپوش‌های پلیمری در بازار ایران شرکت هوم استون به‌شمار می‌آید. این شرکت با استفاده از مواد اولیه مرغوب و به‌کار گیری دستگاه‌های پیشرقته و به‌روز محصولات باکیفیتی تولید و روانه بازار می‌کنند.

 

مزیت‌های کفپوش پلیمری تولید شده در شرکت هوم استون

تولید کفپوش‌های پلیمری با استفاده از متریال مرغوب و طی فرآیند پلیمریزاسیون سبب ایجاد مزیت‌ها و ویژگی‌های خاصی در این محصولات می‌گردد. مهمترین مزیت‌های کفپوش‌های پلیمری تولید شده در هوم استون عبارتند از:

·        مقاومت در برابر سرما و گرما: این تولیدات به دلیل توجه در نوع ساخت و کیفیت مواد اولیه در مناطق سردسیر و گرم‌سیر قابل استفاده هستند.

·        تنوع ظاهری: کفپوش‌های پلیمری در طرح‌ها، نقش‌ها و رنگ‌های متنوع برطبق سفارش مشتری تولید می‌گردند.

·        نصب ساده: با تهیه ملاتی از سیمان و ماسه و رعایت برخی نکات نصب، این کفپوش به راحتی در هر سطحی قابل اجرا است.

·        قابلیت اجرا به‌صورت ترکیبی: در برخی پروژه‌ها و باتوجه به سلیقه مالک، نصاب می‌تواند از کفپوش‌های پلیمری در دو طرح مختلف به‌صورت ترکیبی استفاده کند.

·        قابلیت استفاده در نما: تعدادی از مدل‌ها و طرح‌های محصولات پلیمری را می‌توان در نمای ساختمان مورد استفاده قرار داد.

·        عدم نیاز به برش در حین کار: به دلیل تولید کفپوش‌های پلیمری در سایزهای متنوع، نصاب می‌تواند باتوجه به محل نصب سایز مناسب را انتخاب و اجرا کند.

·        مقاومت فشاری بالا: باتوجه به ضخامت کمی که کفپوش‌های پلیمری دارند، به دلیل شرایط خاص تولید در برابر فشار و نیروهای زیاد مقاوم هستند.

 

آیا کفپوش‌های پلیمری معایبی هم دارند؟

مزیت‌های محصولات پلیمری آنقدر بالا است که حقیقتاً تنها عیب این محصول به چشم نمی‌آید. با تمام ویژگی‌های مثبت، کفپوش‌های پلیمری در برابر فشارهای زیاد و سنگین مقاوم نیستند و به مرور زمان دچار ترک و شکستگی می‌شوند. بنابراین از این محصولات در محل عبور و مرور خودروهای سنگین مانند تریلی و کامیون نباید استفاده کرد.

کلام آخر

گروه صنعتی هوم استون با تکیه بر دانش روز دنیا و کمک متخصصین در تولید مصالح ساختمانی و با استفاده از متریال مرغوب محصولات پلیمری باکیفیتی تولید می‌کند. اگر قصد خرید کفپوش پلیمری دارید می‌توانید قبل از هر اقدامی از کارشناسان شرکت هوم استون مشاوره دریافت نمایید و سپس باتوجه به فضای مور نظر محصول پلیمری را انتخاب و خریداری نمایید. کفپوش‌های پلیمری طول عمر بالا و مقاومت بسیار زیادی دارند، بنابراین شما با خرید خود از هوم استون می‌توانید سال‌های طولانی از این کفپوش‌ها در ساختمان خود استفاده کنید.