قیمت موزاییک پیاده ‌رو

قیمت موزاییک پیاده ‌رو را از فروشنده یا تولید کننده معتبر استعلام کنید.

یکی از اقدامات شهرداری در فرآیند شهرسازی پوشش محوطه‌های باز و پیاده‌ روها محسوب می‌شود. انتخاب نوع موزاییک در اینگونه مواقع به هرچه زیباتر شده پیاده‌ روها و محوطه‌ها کمک فراوانی می‌نماید، معمولاً پیمانکاران و مهندسین شهرسازی از بین انواع مختلف انواع موزاییک، با انتخاب چندین طح متنوع، چهره زیبایی را در سطح شهر ایجاد می‌کنند. به دلیل نوع متریال مصرفی و کیفیت ساخت موزاییک‌های پیاده رو، انتخاب و خرید این محصول از فروشندگان و تولیدکنندگان به چالش بزرگی تبدیل شده است. چراکه برای تمام سازندگان استفاده از محصولات باکیفیت  مرغوب در مقابل هزینه پرداختی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مطلب قصد داریم درخصوص خرید و قیمت موزاییک پیاده ‌رو مطالب مفید و مهمی را به شما ارائه دهیم. پس اگر این مطالب با شغل و فعالیت حرفه‌ای شما در ارتباط است ما را دنبال کنید.

موزاییک پیاده رو چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع موزاییک‎ها و کفپوش‌ها نقش مهمی در زیبایی شهر برعهده دارند. این محصولات متنوع در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و مهندسین می‌توانند در زمان نصب و اجرا از ترکیب و چیدمان طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موزاییک در کنار هم پوششی زیبا ایجاد کنند. موزاییک‌های پیاده رو باید محصولات بادوامی باشند که به راحتی لکه‎ها و آلودگی‌ها از سطح آن‌ها پاک شود، همچنین انتخاب این محصولات باید باتوجه به منطقه‌ آب‌وهوایی صورت گیرد. به‌عنوان مثال بهتر از در مناطق پرباران از موزاییک‌های شیاردار استفاده شود تا این محصولات در زمان بارش برف یا باران سطح لغزنده‌ای ایجاد نکنند.

در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا در قسمتی از پیاده رو از موزاییک‌های مخصوص نابینایان استفاده می‌شود. این محصولات که از تولیدات بسیار کاربردی هستند باید دارای شیارها و خطوطی باشند تا نابینایان به کمک آن‌ها بتوانند مسیر خود را به درستی تشخیص دهند.

  موزاییک پیاده رو

انواع موزاییک پیاده رو

موزاییک‌های مخصوص پیاده رو انواع مختلفی دارند که باتوجه به نحوه تولید و نوع محصول، قیمت موزاییک پیاده رو متغییر می‌گردد. تفاوت انواع این محصولات در نوع تولید، جنس و مواد اولیه به‌کار رفته در آن‌ها است. پیشنهاد می‌کنیم حتماً محصول مورد نظرتان را از هر نوعی که هست از تولیدکننده معتبر و مطمئن خریداری نمایید. چراکه این افراد با استفاده از متریال اولیه مرغوب، موزاییک‌های باکیفیتی تولید و به مشتری عرضه می‌دارند. شرکت هوم استون ازجمله تولیدکنندگان حرفه‌ای و باتجربه‌ای است که با استفاده از مواد اولیه باکیفیت محصولاتی بادوام و مرغوب تولید می‌کند.

 به‌طورکلی در بین موزاییک پیاده روهای تولید شده در هوم استون شما انواع مختلف زیر را خواهید دید:

  • موزاییک پیاده رو بتنی: این محصولات به دلیل داشتن بتن در متریال اولیه، موزایک‌هایی مستحکم و مقاوم هستند، به همین علت از سوی مهندسین شهرسازی بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. از دیگر مزیت‌های این موزاییک‌ها می‌توان به قیمت مقرون‌به‌صرفه‌، عدم نفوذپذیری آب و طول‌عمر نسبتاً بالای آن‌ها اشاره کرد.
  • موزاییک‌ پیاده رو پلیمری: یکی دیگر از بهترین موزاییک‌ها در شهرسازی، موزاییک‌های پلیمری هستند که مقاومت بالا و باکیفیت مناسبی دارند. این محصولات در ابعاد و طرح‌های متنوع ساخته می‌شوند به همین علت در صنعت ساخ‌وسا به مصالح پرکاربرد و پرفروشی بدل شده‌اند. از بهترین و مناسب‌ترین موزاییک‌های پلیمری پیاده رو، محصولات واش بتن هستندو این موزاییک‌ها استحکام بسیار خوبی دارند به همین علت درصورت عبور وسایل نقلیه، این محصولات صدمه‌ای نمی‌بینند.
  •  موزاییک پیاده رو سیمانی: این محصولات از مخلوط سیمان، ماسه، رنگدانه و پودر سنگ ساخته می‌شوند. این محصولات نسبت به دیگر تولیدات ساختمانی ظاهری ساده‌تر دارند وبیشتر برای پوشش کف پارک‌ها و فضاهای سبز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌همین علت این محصولات با ظاهری ساده اما مقاوم در برابر یخ‌زدگی، سرما و فشار پوشش مناسبی برای محوطه‌های عمومی شناخته شده‌اند.

اجرای موزاییک پیاده رو

در هنگام خرید این محصولات به‌دلیل وجود متریال‌های مختلف و نوع روند تولید شما با تنوعی از قیمت موزاییک پیاده ‌رو روبه‎رو می‌شوید. اما در بحث نصب و اجرا، تقریباً اغلب محصولات پیاده رو نصبی ساده و آسان دارند. نوع اجرای این محصولات تا حدودی به نظر و سلیقه پیمانکار بستگی دارد. به‌این معنی که درصورت تمایل نصب با ترکیب چند طرح یا رنگ مختلف موزاییک پیاده رو انجام می‌پذیرد تا درنهایت نمایی زیبا برای پیاده رو ایجاد می‌شود. حتماً شما در قسمت‌هایی از شهر این نوع نصب را دیده‌اید و با آن آشنا هستید. جهت اطلاع از نصب ترکیبی چند موزاییک در کنار هم مشاورین ما در شرکت هوم استون می‌توانند بهترین راهنمایی‌ها را به شما عرضه نمایند.

این سبک از اجرا گاهی با استفاده از موزاییک مخصوص نابینایان انجام می‌شود. این محصولات در هوم استون که به دو شکل شیاردار و دکمه‌ای تولید می‌شوند، در سطح شهر پوششی زیبا و البته متفاوتی را ایجاد می‌کند. به‌طورکلی در بحث اجرای این محصولات، نصاب باید یک زیرسازی اصولی و دقیقی انجام دهد تا موزاییک بیشترین عمر مفید خود را داشته باشد.

کلام آخر

به همان اندازه که ساخت و اجرای یک پروژه باید با دقت، نظم و روند خاصی انجام شود خرید مصالح ساختمانی و ملزومات ساخت‌وساز نیز باید با وسواس و دقت ویژه‌ای صورت پذیرد. در بین موزاییک‌های مخصوص پیاده رو انواع مختلف را با یکدیگر بررسی کردیم، بهتر است برای خرید این محصول ابتدا محوطه و منطقه مورد نظر خود را ازنظر تردد عابرین، عبور وسایل نقلیه و نوع آب‌وهوا ارزیابی نمایید. سپس با کمک مشاورین ما در گروه هوم استون بهترین محصول را انتخاب و خریداری نمایید. قیمت موزاییک پیاده رو در هوم استون کاملاً اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است، چراکه این شرکت مواد اولیه مرغوب را خود وارد کشور می‌کند و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته روز، تولید و مستقیماً بدون واسطه به مشتری عرضه می‌نماید. بنابراین حتماً قبل از هر اقدام و خریدی به این مجموعه مراجعه نمایید و با کارشناسان این گروه تولیدی مشورت‌های لازم را انجام دهید.