مزیت موزاییک واش بتن را برای کاربرد آن باید بدانیم.

به جهت بررسی مزایا و معایب این محصول لازم است بدانیم که موزاییک های واش بتن از نظر نوع مواد اولیه در ۲ نوع مختلف که در ادامه به آن ها اشاره شده است تولید می شوند و هرکدام از آن  ها مزایا و معایب خودشان را دارند.

مزیت موزاییک واش بتن را هم از نظر مواد اولیه و هم از نوع کاربرد و مقایسه با انواع دیگر موزاییک ها، بررسی میکنیم.

واش بتن بدون افزودنی (ساده):

 تولید شده به صورت ساده و بدون افزودنی های بتنی ، از سنگدانه های رنگی به همراه ملات ماسه و سیمان تولید می شود که دارای معایب و مزایای قابل توجه ای است.

ویژگیهای واش بتن ساده:

زیبایی : ظاهر بسیار زیبا و سه بعدی محصول و همچنین برجسته بودن آن بسیار طبیعی می باشد.

طول عمر: تولید استاندارد و همچنین استفاده استاندارد از این محصول سبب طول عمر بالای واش بتن می شود .

طیف رنگی: با توجه به رنگ بندی در سنگدانه های استفاده شده در این محصول ، که به درخواست خود مشتری انجام می شود ، تولید این محصول با طیف رنگی بالایی انجام می گیرد .

اجرا ساده و آسان: با استفاده از ملات ماسه و سیمان و چسبندگی راحت با ملات زیر کار ، اجرا و نصب این محصول بسیار راحت انجام می گیرد .

معایب واش بتن های ساده:

عدم استفاده در مناطق سردسیر: به دلیل استفاده از پودر سنگ در ساختار این محصول و عدم استفاده از افزودنی های بتن، جذب آب آن بسیار بالا می باشد و به دلیل وجود خلل و فرج های فراوان، آب به داخل آن نفوذ کرده و با گذشت یک سیکل سرما دچار یخ زدگی و در نتیجه دچار پودر شدگی می شود.

عدم مقاومت فشاری: واش بتن یک محصول کاملا” فانتزی است و به هیچ عنوان نمی توان در مناطقی که رفت و آمد وسایل نقلیه و ماشین های سنگین بالا می باشد ، استفاده کرد .

محدودیت استفاده: به دلیل وزن بالا این قطعات بتنی نسبت به محصولات پلیمری، در برخی از قسمت های ساختمان مانند پشت بام نمی توان از آن استفاده کرد .

واش بتن با افزودنی (رزینی):

نسخه کامل واش بتن معمولی ، واش بتن رزینی است که با استفاده از افزودنی های بتن یا همان رزین کربوسیلات بر پایه اتر، تولید شده است.

ویژگی واش بتن های افزودنی دار (رزینی):

مقاومت در برابر هر نوع آب و هوا:

با توجه به استفاده از افزودنی های بتنی در تولید موزاییک واش بتن ، جذب آب این قطعات تقریبا”به صفر رسیده است و از طرفی ، پودر سنگ که از مصالح مصرفی این نوع واش بتن است ، به صورت کامل حذف شده است.

مقاومت فشاری بالا :

افزودنی های بتنی در این محصول سبب مقاومت آن در برابر نیرو های فشاری ( انسان و ماشین ) نسبت به انواع قطعات بتنی فانتزی ، شده است .

شکل ظاهری زیبا :

شکل ظاهری این نوع کفپوش زیبا، طبیعی و جذاب می باشد و تنوع بالا در رنگ بندی ، آن را به محصولی پرفروش و محبوب تبدیل کرده است ، همچنین  این محصول در ۴ سایز مختلف و در انواع سنگ برجسته، ساب خورده سطح صاف و ساب خورده نواری، تولید می شود .

اجرا ساده و آسان:

نصب ساده و بسیار آسان با ملات ماسه و سیمان و چسبندگی راحت به ملات زیر کار از مزایای دیگر این محصولات بتنی می باشد.

مقرون به صرفه:

این نوع کفپوش دارای قیمت مناسب نسبت به سایر کفپوش های بتنی می باشد .

معایب واش بتن های رزینی:

عدم استفاده در مناطق پر ترافیک :

واش بتن های رزینی ، یک محصول فانتزی هستند و با توجه به اینکه مقاومت بالاتری نسبت به سایر محصولات فانتزی دارند، اما استفاده آن در مناطقی که وسایل نقلیه سنگین عبور و مرور می کنند، مانند پارکینگ های پر رفت و آمد مجاز نیست و قطعا” این قطعات دچار شکستگی خواهند شد.

کلام آخر:

شرکت هوم استون خود یک تولید کننده با تجربه و حرفه ای می باشد ، لذا شما مشتری گرامی با توجه به پروژه در حال اجرای خود می توانید جهت خرید موزاییک مناسب با مشاورین ما در این گروه مشورت نموده و مناسب ترین محصول را انتخاب و خریداری نمایید.