موزاییک حیاطی یا واش بتن کدام مناسب  است ؟

این دو نوع موزاییکمعمولا هر دو برای فضای باز و حیاط استفاده می شوند پس تفاوت چیست ؟

در مطالب گذشته به این موضوع پرداختیم که ، هر کفپوشی که برای فضای باز و حیاط در هر ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از مقاومت بالا در برابر آب، ضربه ، فشار ، دما و نور خورشید برخوردار باشد. موزاییک‌ها را براساس دو مورد اصلی تقسیم بندی می نمایند :

۱- مواد اولیه بکار رفته در ساختار

۲-طرح

با توجه به دو مورد اصلی که در بالا عنوان شد ، موزاییک های مناسب حیاط یا موزاییک های حیاطی به صورت زیر تقسیم بندی می شوند :

۱-موزاییک سیمانی

۲-موزاییک شیاردار

۳-موزاییک گرانیتی

۴-موزاییک شسته یا واش بتن

۵-موزاییک پلیمری

۶-موزاییک شیاردار

همانطور که در تقسیم بندی بالا مشاهده می نمایید ، در حقیقت موزاییک واش بتن با نام موزاییک حیاطی نیز شناخته می شود زیرا یکی از گزینه های مناسب جهت کفپوش حیاط موزاییک واش بتن می باشد.

این محصول به علت مقاومت در اقلیم های سردسیر و گرمسیر و همچنین به علت تنوع در ابعاد ، طرح و رنگ از محبوبیت بالایی برخوردار است .

 

 

کلام آخر :

موزاییک حیاطی یکی از مقاوم‌ترین انواع کفپوش ها می باشد ، که با مقاومت و استقامت بسیار بالا مورد توجه بسیاری از سازندگان قرار می‌گیرد .

باتوجه به اینکه واش بتن نیز یکی از انواع موزاییک حیاطی می باشد و طرفداران خاص خودش را دارد ، لذا لازم است به این نکته توجه نمایید که این نوع محصول در مکان های پر تردد که وسایل نقلیه زیادی در رفت و آمد هستند کاربردی ندارد زیرا مقاومت لازم را دارا نمی باشد .

شرکت هوم استون آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب مناسب یک موزاییک حیاطی ، با توجه به نیاز شما و محل پروژه تان می باشد و به شما اطمینان می دهد با کیفیت ترین محصول را با قیمت مناسب در اختیارتان قرار دهد .