موزاییک حیاط ویلا باید مناسب با آب و هوای منطقه انتخاب شود.

موزاییک حیاط ویلا در شمال ایران، لواسان یا کرج، باید متقاوت انتخاب شود.

هدف از ساخت ویلا ارتباط با طبیعت و لذت بردن از آن است بنابراین محوطه سازی در ویلا یک امر ضروری است.

محوطه ویلا تاثیر بسار زیادی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند ، بنابراین باید به این موضوع توجه زیادی گردد.

ویلا یک مکان ، برای تفریح و گذراندن وقت با خانواده و دوستان است، بنابراین افراد بیشترین زمان را در محوطه و در آلاچیق صرف کنند .

استخر نیز مکانی ایده آل برای آب تنی در روزهای گرم تابستان است و حضور آن در محوطه منجر به خنک شدن هوای اطراف می شود.

 

موزاییک حیاط ویلا

 

با توجه به موارد ذکر شده در انتخاب موزاییک حیاط ویلا ، لازم است شما اطلاعات کافی جهت استفاده از مصالح مورد نیاز و همچنین کاربرد هرکدام داشته باشید.

در انتخاب کفپوش جهت پوشاندن سطح حیاط در ویلا باید به نکات مهمی توجه کنید.

معمولا” ویلا در مکانی ساخته می شود که آب و هوای سالم تری نسبت به شهر داشته باشد به عنوان مثال شهرهای شمالی ایران یکی از این محل ها می باشد که بسیار مورد توجه و استقبال ویلا سازان قرار گرفته است .

شهرستان لواسانات که در نزدیکی تهران می باشد نیز یکی دیگر از اماکن مورد توجه برای تهرانی هایی است که به دنبال یک ویلا در منطقه خوش آب و هوا هستند زیرا به محل کار و زندگی آن ها نزدیک می باشد .

با توجه به مطالب ذکر شده جهت خرید یک کفپوش مناسب باید به نکاتی مانند آب و هوای منطقه و میزان بارندگی و رطوبت آن منطقه توجه کنید.

زیرا همانطور که در مطالب قبلی ذکر شد بعضی از انواع موزاییک ها هستند که در برابر سرما و رطوبت اصلا” مقاومت خوبی ندارند و دچار ترک خوردگی و در نهایت شکستگی می شوند.

و یا بعضی از انواع موزاییک حیاطی نسبت به آب نفوذ پذیری زیادی دارند که همین مسئله سبب فرسودگی سریع تر موزاییک می شود لذا لازم است شما حتما” اطلاعات کافی در مورد آب و هوای منطقه مورد نظر داشته باشید .

بعضی از مهندسین محترم در محوطه سازی ویلا ، از روش چمن کاری در فاصله بین موزاییک ها استفاده می کنند که خود زیبایی خاصی به محیط می دهد ، لذا لازم است در این روش نصب از موزاییکی استفاده شود که از لحاظ ابعاد و نفوذپذیری مناسب این کار باشد .

اگر شما در محوطه ویلای خود استخر دارید ، بعضی از مهندسین کفپوش اطراف استخر را کمی متفاوت نسبت به سطوح دیگر حیاط انتخاب می کنند که همین مسئله در نما و زیبایی نهایی بسیار نقش دارد ، اما فراموش نکنید که رطوبت اطراف استخر در انتخاب نوع موزاییک نادیده گرفته نشود.

 

 

اگر در محوطه ویلا خود آلاچیق و یا باربیکیو ساختید ، حتما” نیاز نیست تا کفپوش این قسمت ها کاملا” هماهنگ با بقیه سطوح حیاط انتخاب شود ، گاهی تفاوت انتخاب نوع کفپوش به زیبایی بیشتر محیط کمک می کند.

کلام آخر

بدون شک هدف شما از خرید و ساخت یک ویلا گذراندن ساعات آرام همراه با لذت از محیط و طبیعت می باشد.

بنابراین در انتخاب مصالح مورد نیاز نهایت دقت را بفرمایید تا به مرور زمان دچار نگرانی از خرابی و یا بروز مشکل نباشید. شرکت هوم استون همراه با یک کادر با تجربه و حرفه ای آماده ارائه مشاوره و همچنین مصالح با کیفیت به شما دوستان عزیز می باشد.