موزاییک طرح سنگ، نوعی موزاییک با طرح و رنگ متنوع و شبیه به سنگ می باشد.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاههای مدرن ، امکان تولید موزاییک در طرح ها و رنگهای متفاوت و متنوع به وجود آمده است ، این موزاییک یکی از همین نوع می باشد.

این موزاییک مقاومت و استحکام بالایی دارد و به دلیل زیبایی خاصی که دارد در بین طراحان و مصرف کنندگان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

ویژگی ها

_ شباهت بسیار زیاد این موزاییک به سنگهای طبیعی و همچنین رنگ طبیعی آن از مهمترین ویژگی این نوع موزاییک می باشد.

_ در مقایسه با سنگهای طبیعی قیمت مناسب تری دارد ، بنابراین می توان در نمای داخلی و بیرونی ساختمانها از آنها استفاده کرد.

_ این موزاییک نوعی بتن فشرده شده است ، که تراکم و فشردگی آن ، حاصل فشاری است که از طریق دستگاه، در زمان ساخت به آن وارد می شود. این فشردگی و تراکم موجب می شود محصول عمر مفیدتری داشته باشد.

کاربرد

از جمله مهمترین کاربردهای این نوع موزاییک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنگ کف حیاط

سنگ کف پارکینگ

کف پوشهای ساختمانی

محوطه سازی پارک ها و فضا سازی های شهری

پیاده روها

روف گاردن

محوطه باغ ها و ویلاها

 

انواع

دسته بندی انواع این نوع موزاییک را می توان بر اساس نوع سنگ ساختمانی که در آن به کار رفته است انجام داد.در ادامه به دو مورد از انواع موزاییک طرح سنگ اشاره خواهیم کرد.

موزاییک طرح مرمر: از تکه ها یا لاشه های سنگ مرمر بر روی لایه رویی موزاییک جهت تولید و ساخت موزاییک طرح  مرمر استفاده می شود.

موزاییک طرح تراورتن: سنگ تراورتن یک سنگ معدنی است و به صورت مستقیم از طبیعت به دست می آید ، ظاهری زیبا و استحکام بالایی دارد و جزء سنگهای لوکس به حساب می آید ، لذا قیمت بالایی نیز دارد.

اما موزاییک طرح تراورتن که توسط دستگاه های مدرن ساخته می شود از نظر ظاهری شبیه سنگ معدنی تراورتن می باشد اما در حقیقت یک موزاییک است با استحکام و فشردگی خیلی بالا، زیبایی خاص و از همه مهمتر قیمت بسیار مناسب تر ، که امروزه بسیار در صنعت ساختمان سازی و فضا سازی طرفدار دارد.

سخن پایانی:

در حقیقت در تولید موزاییک طرح سنگ ، در سطح رویی موزاییک به جای یک شکل یکنواخت و هم رنگ، از لاشه سنگ های طبیعی مثل سنگ مرمر، سنگ تراورتن و ….. استفاده می کنند و با ایجاد فشار آن را متراکم کرده و در نتیجه موزاییک طرح سنگ تولید می شود که علاوه بر زیبایی و استحکام بالا قیمت مناسب تری نسبت به سنگهای طبیعی دارد.

 

شما مشتری گرامی، در هنگام خرید باید به طرح، رنگ و همچنین مدل موزاییک توجه بسیار زیادی داشته باشید و آن را متناسب با مکانی که می‌خواهید مورد استفاده قرار دهید انتخاب نمایید .

توجه داشته باشید که این موزاییک ها ماندگاری بسیار بالایی دارند و می‌توانند برای سالیان دراز، مقاومت خوبی را از خود نشان بدهد و دچار هیچ شکستگی و ترک خوردگی نشوند ، پس در انتخاب خود دقت کافی را داشته باشید.

گروه هوم استون آماده ارائه بهترین مشاوره در این زمینه به شما سروران می باشد.

جهت مشاوره و هرگونه سوال با شماره های – ۲۲۳۲۶۰۷۰ – ۲۲۳۲۶۰۵۰ – ۰۹۱۲۰۸۶۶۰۳۰  –  در تماس باشید.