موزاییک مناسب پارکینگ کدام است؟

موزاییک پارکینگ باید با توجه به حجم تردد و سرپوشیده یا روباز بودن انتخاب شود.

 در هر ساختمان ، پارکینگ محل پر رفت‌ و آمدی است و تشخیص مناسب‌ترین و باکیفیت ترین موزاییک پارکینگ برای آن کار مشکلی است.

برای انتخاب موزاییک مناسب، ابتدا در این مقاله از هوم استون ویژگی‌هایی مناسب موزاییک پارکینگ را بررسی می کنیم و سپس پس از آگاهی درباره این موضوع، می‌توانید موزاییک مورد نظر را آگاهانه انتخاب کنید.

دانستیم که همه‌ی موزاییک‌های موجود در بازار به صورت کلی از دو لایه تشکیل شده‌اند.

لایه رویه:  که طرح و نقش‌های به کار رفته در موزاییک‌ها در این لایه می‌باشد. در واقع این لایه از سیمان، آب، پودر سنگ و… ساخته شده و سهم آن در موزاییک ۲۰ درصد می‌باشد.

لایه زیرین: که این لایه حدود ۸۰ درصد از موزاییک را تشکیل می‌دهد و بخش اصلی آن به حساب می‌آید.

در واقع می‌توان گفت که فشار وارد شده بر موزاییک توسط این قسمت تحمل می‌شود و اگر موزاییکی لایه‌ی زیرین مقاومی داشته باشد، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود.

ویژگی‌های لازم برای موزاییک پارکینگ

به علت پر تردد بودن پارکینگ در هر ساختمانی ، موزاییک پارکینگ باید از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد و همچنین طول عمر و دوام طولانی داشته باشد.

موزاییک مناسب پارکینگ باید قابلیت نظافت را داشته باشد و نظافت آن سریع و آسان باشد.

موزاییکی باید در پارکینگ بکار برود که  لغزنده نباشد و سبب لیز خوردن ماشین‌ها یا افراد نشود.

این نوع موزاییک  از رنگ و تنوع بسیار بالایی برخوردار باشد.

جذب آب بسیار پایینی داشته باشد تا در بارندگیها کمتر آسیب ببیند.

با توجه به توضیحات بالا انتخاب موزاییک یا کفپوش جهت استفاده در پارکینگها به دو دسته کلی تقسیم می شود.

۱_موزاییک مناسب پارکینگهای عمومی

معمولا درپارکینگ های عمومی ، مانند مراکز خرید و یا مکانهای مختلف در سطح شهر به علت ترافیک سنگین رفت و آمدی که دارند ، مقرون به صرفه ترین روش ،کف سازی با بتن می باشد تا از لحاظ مالی، وقت و طول عمر ، مفیدتر باشند.

روش دیگر در کف سازی پارکینگهای عمومی ، استفاده از موزاییک سیمانی می باشدکه در ساخت آن از سیمان ، آب و پودر سنگ استفاده می شود.

این موزاییک‌ها فاقد هرگونه سنگ‌ دانه‌های تزئینی می‌باشند و روی آن‌ها طرح‌ها و یا شیارهایی وجور دارد و از طرفی با داشتن قیمتی مناسب و ظاهری ساده، گزینه مناسبی برای کف پوش پارکینگهای عمومی و پر رفت و آمد می‌باشند‌.

لازم به ذکر است که این موزاییکها نسبت به موزاییک‌های دیگر در برابر ضربه و یخ زدگی بسیار مقاوم هستند.

ابعاد موزاییک نیز در استقامت آن تاثیر دارد. هرچه قدر ابعاد کوچکتر باشد استقامت و تحمل وزن بیشتر خواهد بود. 

انواع موزاییکهای سیمانی شامل:

موزاییک شسته، موزاییک سیمانی ساده، موزاییک سیمانی سیاه و موزاییک سیمانی پرسی می باشند.

۲_موزاییک مناسب پارکینگهای مسکونی

در پارکینگ ساختمانهای مسکونی و یا ساختمانهایی با ترافیک معمولی می توان از چند نوع  موزاییک به عنوان کف پوش استفاده کرد:

موزاییک پلیمری که دارای تنوع بالا ، استحکام قابل توجه و قیمت پایین تر نسبت به سنگهای طبیعی همینطور قابل ذکر است این نوع از موزاییک‌ها مقاومت خوبی در برابر یخ زدگی دارند و میزان جذب آب آن‌ها بسیار پایین است.

موزاییک پلاکی این موزاییک‌ها از آن دسته از موزاییک‌هایی هستند که در سایزهای مختلف تولید می شوند .

سطح روی این موزاییک‌ها صاف و صیقل پذیر بوده و از مصالح سخت ساخته می‌شوند.

زیبایی و چشم نوازی این موزاییک باعث شده محبوبیت خود را بین ساختمان سازان و مصرف کنندگان حفظ کند و به عنوان بهترین موزاییک پارکینگ شناخته شود.

موزاییک پرسی شیار دار این نوع موزاییک هم طرفداران خاص خودش را دارد ، شیارهای این موزاییک علاوه بر این که ظاهر زیبایی به آن بخشیده است، سبب می‌شود که سطح روی موزاییک در هنگام بارندگی لغزنده نشود و همینطور در پارکینگ ، از شتاب گرفتن ناگهانی ماشین خودداری می کند. بنابراین این موزاییک‌ها به دلیل عدم صیقلی بودن گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در پارکینگ خواهند بود.

موزاییک گرانیتی در موزاییک‌های گرانیتی از دانه‌های ریز و یا حتی درشت شن استفاده می‌شود، برجستگی به وجود آمده توسط دانه‌های شن بسیار اندک است و برای تردد خودرو مشکل‌ساز نخواهد بود.

به همین دلیل می‌توان از این گزینه برای کف‌سازی پارکینگ نیز استفاده کرد. این نوع کفپوش یکی از بهترین موزاییک پارکینگ می باشد.

گروه صنعتی هوم استون با تشکر از همراهی شما ، امیدوار است راهنمایی لازم و کافی را جهت انتخاب بهترین نوع موزاییک پارکینگ به مشتریان محترم ارایه داده باشد. جهت مشاوره و هرگونه سوال با شماره های – ۲۲۳۲۶۰۷۰ – ۲۲۳۲۶۰۵۰ – ۰۹۱۲۰۸۶۶۰۳۰  –  در تماس باشید.