موزاییک گرانیتی یکی از بهترین مدل های موزاییک است.

موزاییک گرانیتی از مواد اولیه ای از جمله ماسه، پودر سنگ، سنگدانه، سیمان، آب، ماسه و رنگ های افزودنی تهیه شده است.

موزاییک گرانیتی از دو لایه تشکیل می شود که همین امر سبب استقامت و مقاومت این محصول شده است و شما می توانید با خیال آسوده از آن در پروژه تان استفاده کنید .

در ادامه لایه های مربوط به موزاییک های گرانیتی را بررسی می کنیم :

  لایه های زیرین

این لایه در مقایسه با لایه رویه ، از ضخامت بسیار بالایی برخوردار بودهمی باشد و می تواند حجم بالایی از فشار را به راحتی تحمل کند. برای تهیه این قسمت از لایه موزاییک های گرانیتی از ماسه، آب و سیمان استفاده می شود.

  لایه های رویه

 این لایه از نامش پیداست که در سطح رویی موزاییک قرار دارد و برخی آن را ، لایه رنگ موزاییک می شناسند که برای تهیه آن از آب، سیمان، رنگدانه ها و پودر سنگ استفاده می کنند.

انواع موزاییک های گرانیتی

موزاییک گرانیتی از زیبایی و استقامت بسیار بالایی برخوردار است و همین امر سبب شده است تا استفاده از این مصالح در ساختمان سازی از استقبال خوبی برخوردار باشد .

از طرفی این نوع محصول از تنوع بسیار بالایی برخوردار است . از مهمترین و پرطرفدارترین نوع این موزاییک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گرانیتی ویبره ای

گرانیتی پرسی

گرانیتی چند تکه ای

گرانیتی شیاردار

گرانیتی پلاکی

روش های ساخت 

برای تولید این نوع موزاییک از روش های بسیار متعددی استفاده می شود.

از مهمترین و اصلی ترین روش ها می توان به روش پرسی و روش ویبره ای اشاره کرد .

هر کدام از روش های نام برده شده به صورت کامل در مقاله های مربوط به موزاییک پرسی و موزاییک ویبره ای شرح داده شده است و شما همراه گرامی با مراجعه به آنها می توانید اطلاعات کاملی بدست اورید.

ویژگی های موزاییک‌های گرانیتی پرسی

مقاومت خمشی بسیار بالا

مقاوم در برابر یخ زدگی و ضربه

سه مرحله ویبره و ۵۰۰ تن فشار پرس

بسته بندی به صورت پالت وشیرینگ

تنوع در طرح ورنگ

شش مرحله ساب

سطح رویه کاملا همگن

تلورانس ابعاد ۲m +-

تنوع ابعاد :۴۰×۴۰ و۳۰×۳۰

کلام آخر

جهت خرید هر کدام از مدلهای موزاییک ، لازم است در ابتدا اطلاعات لازم در خصوص هر نوع موزاییک را داشته باشید تا بتوانید نوع مورد نظر خود را سریعتر انتخاب نمایید .

موزاییک های گرانیتی ، به علت مقاومت بالاتری که دارند مناسب محل های پر رفت و آمد ساختمان مانند پارکینگ ، کفپوش کارخانه ، کف سالن صنعتی ، کفپوش مدرسه و دانشگاه می باشند.

لذا لازم است قبل از اینکه اقدام به خرید نمایید توسط یک گروه تولیدی حرفه ای مشاوره بگیرید ، گروه تولیدی هوم استون آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما همراهان گرامی می باشد.