موزاییک گرانیتی یکی از بهترین مدل های موزاییک است.

موزاییک گرانیتی از مواد اولیه ای از جمله ماسه، پودر سنگ، سنگدانه، سیمان، آب، ماسه و رنگ های افزودنی تهیه شده است.

موزاییک گرانیتی از دو لایه تشکیل می شود که همین امر سبب استقامت و مقاومت این محصول شده است و شما می توانید با خیال آسوده از آن در پروژه تان استفاده کنید .

در ادامه لایه های مربوط به موزاییک های گرانیتی را بررسی می کنیم :

  لایه های زیرین

این لایه در مقایسه با لایه رویه ، از ضخامت بسیار بالایی برخوردار بودهمی باشد و می تواند حجم بالایی از فشار را به راحتی تحمل کند. برای تهیه این قسمت از لایه موزاییک های گرانیتی از ماسه، آب و سیمان استفاده می شود.

  لایه های رویه

 این لایه از نامش پیداست که در سطح رویی موزاییک قرار دارد و برخی آن را ، لایه رنگ موزاییک می شناسند که برای تهیه آن از آب، سیمان، رنگدانه ها و پودر سنگ استفاده می کنند.

انواع موزاییک های گرانیتی

موزاییک گرانیتی از زیبایی و استقامت بسیار بالایی برخوردار است و همین امر سبب شده است تا استفاده از این مصالح در ساختمان سازی از استقبال خوبی برخوردار باشد.

از طرفی این نوع محصول از تنوع بسیار بالایی برخوردار است . از مهمترین و پرطرفدارترین نوع این موزاییک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 ویبره ای

 پرسی

چند تکه ای

شیاردار

 پلاکی

 

روش های ساخت

برای تولید این نوع موزاییک از روش های بسیار متعددی استفاده می شود. از مهمترین و اصلی ترین روش ها می توان به روش پرسی و روش ویبره ای اشاره کرد .

هر کدام از روش های نام برده شده به صورت کامل در مقاله های مربوط به موزاییک پرسی و موزاییک ویبره ای شرح داده شده است و شما همراه گرامی با مراجعه به آنها می توانید اطلاعات کاملی بدست آورید.

 

ویژگی های موزاییک گرانیتی پرسی

مقاومت خمشی بسیار بالا

مقاوم در برابر یخ زدگی و ضربه

سه مرحله ویبره و ۵۰۰ تن فشار پرس

بسته بندی به صورت پالت وشیرینگ

تنوع در طرح ورنگ 

شش مرحله ساب 

سطح رویه کاملا همگن

تلورانس ابعاد ۲m +-

تنوع ابعاد :۴۰×۴۰ و۳۰×۳۰

کلام آخر

جهت خرید هر کدام از مدلهای موزاییک ، لازم است در ابتدا اطلاعات لازم در خصوص هر نوع موزاییک را داشته باشید تا بتوانید نوع مورد نظر خود را سریعتر انتخاب نمایید .

موزاییک های گرانیتی ، به علت مقاومت بالاتری که دارند مناسب محل های پر رفت و آمد ساختمان مانند پارکینگ ، کفپوش کارخانه ، کف سالن صنعتی ، کفپوش مدرسه و دانشگاه می باشند.

لذا لازم است قبل از اینکه اقدام به خرید نمایید توسط یک گروه تولیدی حرفه ای مشاوره بگیرید ، شرکت هوم استون آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما همراهان گرامی می باشد.