نصب جدول دور درختی و باغچه ای و مراحل ساخت آن را در این مقاله بررسی میکنیم.

مراحل ساخت

جدول دور درختی به دو روش ویبره و پرسی ساخته و تولید می شود.

 مراحل ساخت در روش ویبره ای :

تهیه و مخلوط کردن مواد اولیه

انتخاب قالب مناسب

قراردادن قالب در داخل دستگاه

بتن ریزی با سرعت متعادل

قرارگیری مواد بر روی دستگاه ویبره به جهت خروج هوای اضافی

استراحت مواد در قالب

پخت مواد داخل کوره با حرارت مناسب

جداسازی از قالب ها

مراحل ساخت در روش پرسی :

تهیه و مخلوط کردن مواد اولیه

ساخت مخلوط همراه با سنگریزه های رنگی

ریختن مواد در قالب ها

افزودن یک لایه سیمان روی آن

فشرده سازی توسط دستگاه پرس

ورود در اتاق مخصوص جهت بخار دهی

شستشو با فرچه های مخصوص

برای نصب جدول دور درختی و باغچه ای، در ابتدا باید پاکسازی محل نصب انجام شود.

پاکسازی

اولین مرحله جهت نصب جدول دور درختی واش بتن که بسیار مهم می باشد  ، تمیز و پاک نمودن محل نصب است ، به این معنی که ، سنگ های اضافی ، خار و خاشاک و همچنین سنگفرش در این قسمت مورد نظر باید برداشته و تمیز شود ، دلیل اهمیت این مرحله این است که ، اگر در زیر جدول سنگفرش باشد یا تمیز نباشد نمی توان کار نصب را انجام داد .

حفر کردن

مرحله بعد کندن (حفر) زمین می باشد ، که زمین را به اندازه پایه جدول حفر و خاک آن قسمت را متراکم می نمایند تا پایه بلوک ها کاشته شود ، معمولا” در این مرحله در هر ۵ متر به اندازه ۱ سانتیمتر در بین درزها فاصله قرار می دهند تا در مقابل انبساط بیش از اندازه جداول به یکدیگر نچسبند و از ردیف خارج نشوند، به همین منظور برای ایجاد پوشش مناسب در لای درز از چسب های آکواریوم استفاده می کنند تا در دید مشخص نشود و ظاهری تمیز و زیبا ایجاد نماید .

تراز کردن

مرحله بعد عملیات تراز کردن صورت می گیرد ، تا تمام جداول قرار گرفته در سطح و یا اطراف درخت کاملا” در یک سطح و ردیف قرار گیرند .

کاشت پایه جدول

سپس پایه جدول در زمین قرار می گیرد و به اصطلاح کاشت می شود ، بعد از انجام کاشت اطراف جداول را با سیمان پر می کنند . توجه نمایید که از ریختن سیمان اضافی بر روی جدول ها خودداری نمایید تا رنگ جدول های واش بتن خراب نشود ، بعد گذشت  دو روز از نصب جدول ، آنها کاملا” محکم و آماده می باشند.

کلام آخر

شما مشتری گرامی می توانید انواع محصولات واش بتن که به همین منظور تولید شده اند را از طریق سایت گروه هوم استون مشاهده کرده و باتوجه به سلیقه و کاربرد جدول ، نوع مناسب را انتخاب و به شرکت هوم استون سفارش دهید.