آیا واش بتن برای پشت بام مناسب است؟

موزاییک کاری پشت بام ، مرحله انتهایی از اجرای پروژه کف سازی بام در هر ساختمان است.

برای استفاده از کفپوش مناسب پشت بام ، مواردی باید مورد توجه قرار گیرد .

پشت بام در برابر عوامل طبیعی مانند نور خورشید و بارش‌ برف و باران باید محفوظ باشد لذا استفاده از موزاییک علاوه بر زیبایی ظاهری، وظیفه عایق‌کاری را نیز برای جلوگیری از ورود آب باران به ساختمان انجام می‌دهد.

مراحل انجام این کار باید به دقت انجام شود تا بام بتواند بهترین عملکرد خود در برابر شرایط مختلف آب و هوایی را نشان دهد و تا سال‌های طولانی پوششی مناسب برای پشت بام شما باشد.

ویژگی های مهم موزاییک های مناسب پشت بام

برای کارگزاری کفپوش در پشت بام، از انواع مختلف موزاییک می توان استفاده کرد ، اما در انتخاب موزاییک چند نکته مهم دارای اهمیت است که در ادامه به آنها می پردازیم :

وزن سبک

 مقاوم در برابر شرایط جوی

مقاوم در برابر ضربه

اصطکاک کافی

در اینجا به بررسی موزاییک واش بتن می پردازیم تا ببینیم آیا ویژگی مناسب جهت کفپوشی پشت بام دارد یا خیر.

همانطور که در مقالات مربوط به واش بتن ذکر شد ، این موزاییک در دو نوع ساده و رزینی تولید می شود .

نوع ساده این محصول به دلیل داشتن پودر سنگ در مواد اولیه خود و نداشتن افزودنی های بتنی جذب آب بسیار بالایی دارد به دلیل داشتن خلل و فرج های فراوان، آب به داخل آن نفوذ کرده و با گذشت یک سیکل سرما دچار یخ زدگی و در نتیجه دچار پودر شدگی می شود .

از طرفی عدم مقاومت فشاری و همچنین وزن بالا این قطعات بتنی نسبت به محصولات دیگر ، در قسمت پشت بام نمی توان از آنها استفاده کرد.

در مقابل واش بتن رزینی جذب آب بسیار پایینی دارد و در برابر هر نوع آب و هوا مقاوم می باشد و به علت داشتن افزودنی های بتنی مقاومت فشاری بالایی دارد و همچنین شکل ظاهری زیبایی نیز دارد.

نحوه اجرا و نصب واش بتن بسیار ساده و آسان است اما نکته بسیار مهم این است که این محصول وزن بالایی دارد و جهت کفپوشی پشت بام بهتر است از یک محصول سبک استفاده نمود.

بهترین نوع موزاییک که برای پشت بام مناسب است موزاییک پلیمری می باشد زیرا علاوه بر مقاومت نسبتا” خوبی که دارد جذب آب بسیار کم و تراکم بالایی دارد و برای پشت بام که یک محصول سبک و مقاوم در برابر سرما و یخبندان نیاز است گزینه مناسبی است.

 کلام آخر

شرکت هوم استون با همکاری مشاوران حرفه ای و با تجربه در زمینه ساختمان سازی می توانند بهترین مشاوره را در زمینه خرید مناسب ترین محصول به شما مشتری گرامی ارائه دهند علاوه بر اینکه این گروه خود یک تولید کننده می باشد مطمئنا” بهترین و مناسبترین قیمت را نیز به شما ارائه می دهند.