استفاده از موزاییک پلیمری در ساختمان و فضای باز بسیار مرسوم شده است.

موزاییک پلیمری از محصولات فوق‌العاده خاصی هستند که امروزه در صنایع ساختمانی کاربرد فراوانی دارند.

در این محصولات ماسه به عنوان ذرات پرکننده از مهم‌ترین مواد اولیه محسوب می‌شود.

ماده اصلی در تولید موزاییک‌های پلیمری، بتن و سیمان است. این مواد در کنار یکدیگر محصولی مقاوم و باکیفیت ارائه می‌دهد که در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد.

کفپوش پلیمری نسل نوینی از موزاییک‌های بتنی بشمار می‌آید که با تغییراتی در نحوه تولید و مواد اولیه از موزاییک‌های بتنی معمولی و قدیمی جلوه و کاربرد بیشتری پیدا کرده است.

در این مطلب قصد داریم درخصوص علت کاربردی بودن و جایگزین شدن موزاییک پلیمری با دیگر موزاییک‌ها را بررسی نماییم.

چرا موزاییک پلیمری

ویژگی‌های موزاییک پلیمری سبب گردیده است تا استفاده از موزاییک پلیمری بسیار متداول شود. موزاییک‌های بتنی و سنتی، به دلیل جذب آلودگی و ایجاد لکه، به مرور زمان جلوه خود را ازدست می‎دهند و ظاهری نازیبایی پیدا می‌کنند.

موزاییک‌های پلیمری نسل جدیدی از محصولات هستند که مزایای بسیاری نسبت به محصولات قدیمی دارند و همین موضوع سبب گردیده است تا کاربرد فراوانی پیدا کنند. این محصولات علاوه‌بر محوطه ساختمان در نمای ساختمان نیز بکار برده می‌شوند. موزاییک‌های پلیمری ازنظر استحکام، عدم نفوذپذیری، زیبایی و طول عمر با موزاییک‌های سنتی قابل مقایسه نیستند.

کفپوش پلیمری هوم استون، موزاییک پلیمری

 

ویژگی‌های موزاییک پلیمری

این محصولات که دارای ظاهری مانند سنگ‌های طبیعی هستند به دلیل تغییر در ساختار مولکولی سیمان و بتن، زنجیره بسیار محکمی تشکیل می‌دهند.

این زنجیره محکم سبب کریستاله شدن سیمان می‌گردد و شبکه بلوری ایجاد می‌نماید که مقاومت آن را نسبت به موزاییک‌های سنتی بالا می‌برد. محصولات پلیمری دارای مقاومت ۳۰ مگاپیکسل (۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع) هستند که این مقدار بیشتر از وزن یک تریلی با بار کامل است. مقاومت موزاییک پلیمری کاربرد این محصول را در مکان‌های پر تردد بالا برده است. 

از دیگر ویژگی‌های محصولات پلیمری جذب آب و رطوبت بسیار پایین در مناطق سردسیر و پر بارش را می‌توان ذکر کرد. همین موضوع سبب گردیده تا این محصولات در شرایط اقلیمی متفاوت، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند.

بافت این محصولات در مواجهه را عوامل محیطی (سرمای ناگهانی یا گرمای شدید) تغییراتی پیدا نمی‌کند، درنتیجه با هر شرایط آب‌وهوایی سازگار است.

درمقابل محصولات سنتی، با جذب آب به مرور زمان دچار ترک و شگستگی می‌شوند. از طرفی این محصول در برابر اشعه خورشید و دمای بالا نیز مقاوم است و دچار رنگ پریدگی یا متلاشی شدن نمی‌شوند. درمقابل، مزاییک‌های بتنی سنتی به دلیل جذب آلودگی‌ها و تابش مستقیم نور خورشید به سرعت کدر می‌شوند و رنگ خود را از دست می‌دهند.

 

فروش انواع موزاییک پلیمری - نصب موزاییک پلیمری

تنوع بالا، نصب آسان و قیمت مقرون به صرفه موزاییک‌های پلیمری نیز از دیگر ویژگی‌های این محصول محسوب می‌شود. کفپوش پلیمری، به دلیل ترکیبات رزینی که دارد، اثرات آلودگی را روی خود نگه نمی‌دارد و در حقیقت خاصیت خود پاک‌کنندگی دارد. بر روی این محصولات لک باران، گردوغبار، آلاینده‌های محیطی و… باقی نمی‌ماند و همیشه ظاهر زیبا خود را حفظ می‌کنند.

کلام آخر

باتوجه به تمام ویژگی‌های ذکر شده درخصوص محصولات پلیمری، مشخص می‌شود استفاده از موزاییک پلیمری در ساختمان سازی  جایگاه ویژه ای دارد.

مسئله مهمی که در اینجا وجود دارد، کیفیت محصول تولید شده است. هرچه متریال مصرفی بهتر و مرغوب‌تر باشد، محصول تولیدی کیفیت بالاتری دارد. شرکت هوم استون با بکارگیری متریال مرغوب و درجه یک، موزاییک‌های پلیمری با کیفیت بالایی تولید می‌نماید و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

این شرکت خود واردکننده، تولیدکننده و فروشنده است، لذا شما محصولات پلیمری ساختمانی خود را می‌توانید با قیمت‌های بسیار مناسبی از این شرکت تهیه نمایید.