کاربرد اشتباه موزاییک پلیمری، باعث تحمیل هزینه خواهد شد

یادآوری

در تعریف موزاییک پلیمری گفتیم، این کفپوش از ماسه، سیمان، رزین و رنگدانه های شیمیایی تشکیل شده است. با توجه به ماهیت مواد اولیه و روش تولید این موزاییک، در طرح ها و رنگهای بسیار متنوعی ساخته می شود.

جذب آب پایین و تراکم زیاد موزاییک پلیمری سبب مقاومت بسیار بالا آن در برابر سرما و یخ بندان می شود پس نسبت به کفپوش های دیگر کاربری تر و متفاوت تر هستند. از این موزاییک می توان در مناطق سردسیر جهت کفپوشی معابر و یا سنگ فرش حیاط ها استفاده  کرد. این کفپوش ها عمر بالا و مقاومت بالایی در مقابل یخ زدگی دارند که سبب می شود مشکلاتی نظیر شکستگی در اثر یخ زدگی و فشار در آن ها کمتر دیده شود.

کاربردهای نادرست

این محصول یک موزاییک فانتزی می باشد . مقاومت فشاری آن تنها در برابر عبور و مرور انسان و گاهی عبورتعداد محدودی خودرو کافی است. توان تحمل فشار بالا را ندارد، پس کاربرد آن در پارکینگ های عمومی و یا مکان هایی که خودروهای سنگین عبور می کنند کاملا” نادرست می باشد. بنابراین در پارکینگ عمومی، کاربرد اشتباه موازییک پلیمری است.

از کاربردهای نادرست دیگر، عدم زیر سازی مناسب در هنگام نصب می باشد. در صورت انجام ندادن زیر سازی صحیح، امکان لق شدن و در نتیجه شکستگی موزاییک پلیمری با گذشت زمان بسیار زیاد است .

اجرای این محصول به صورت مستقیم بر روی خاک یکی دیگر از کاربردهای نادرست موزاییک پلیمری می باشد .

اجرای این کفپوش بر روی نخاله های ساختمانی یک کاربرد اشتباه می باشد. در این صورت به مرور زمان کف کار، دچار نشتی خواهد شد و موزاییک ها به شکل بسیار بدی در می آیند .

کلام آخر

با توجه به دانسته های قبل، موزاییک پلیمری یک محصولی است با ویژگیهایی مانند : مقاومت در برابر سرما و گرما، مقاومت فشاری بالا نسبت به انواع دیگر موزاییک ها، تنوع بالا و همینطور شکل ظاهری زیبا، نصب ساده و آسان، قابلیت اجرا به صورت ترکیبی و چند رنگ، عدم نیاز به برشکاری در حین اجرا، قابلیت استفاده در نما.

نکته مهم و حائز اهمیت، استفاده صحیح و اصولی این محصول است که اولا” در چه محلی نصب شود و ثانیا” تمام اصول نصب و اجرا، رعایت شود. مشاورین متخصص ما در شرکت هوم استون، آماده ارائه اطلاعات کافی در خصوص کاربرد صحیح و نصب اصولی موزاییک پلیمری به شما مشتریان گرامی می باشند.