کفپوش بتنی چیست ؟

کفپوش بتنی کفپوش‌ بتنی از انواع کفپوش‌هایی هستند که به دلیل ساختار سخت و مقاوم خود ، بیش‌تر در محوطه‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

زیرا کفپوش بتنی از سختی قابل‌توجهی برخوردار می‌باشد، و انتخاب بسیار مطمئنی برای مکان‌هایی با تردد بالا مانند پیاده روها ، کف سازی پالایشگاه ها ، اماکن سوختگیری ، پارکینگهای شهری ، انباری ها و … باشد.

کفپوش بتنی ، سطحی صاف از جنس بتن می باشد که سمباده زده شده است.

کفپوش‌های بتنی دارای خاصیت ضد سایش و مقاوم در مقابل تغییرات جوی می‌باشند . به‌طورکلی کف‌پوش‌های بتنی به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند:

بلوک پازلی

کفپوش بتنی پازلی اولین بار توسط هلندی‌ها پس از جنگ جهانی دوم ابداع شد. در کنار محبوبیت  این نوع بلوک‌ها نقطه ‌ضعفی نیز دارند و آن اینکه ، باوجود داشتن تضمین برای طول عمر بالا، کف‌پوش‌های پازلی ظاهر طبیعی ندارند و پاسخگوی هر سلیقه‌ای نمی‌باشند .

دال بتنی تخت

این محصول باوجوداینکه ضخامت کمتری نسبت به بلوک‌های بتنی پازلی دارد اما به همان اندازه در برابر عبور و مرور عابرین پیاده مقاوم است. کف‌پوش‌های دال بتنی تخت تنوع بیشتری نیز دارند و همچنین ظاهر طبیعی مطلوب تری دارند و شبیه به سنگ های طبیعی و آجر می‌باشند و از همه مهمتر اینکه عملکرد بالایی در مقایسه با ظاهر ساده‌شان دارند.

انواع کفپوش‌های بتنی

درواقع کفپوش بتنی همان موزاییک است که با توجه به روش تولید طبقه بندی می شوند و استفاده‌های زیاد که از این نوع از کفپوش می‌شود، این محصول در انواع مختلف و بر اساس کاربرد آن تولید می شود که مجددا” در این مقاله انواع آن را نام می بریم:

کفپوش پلیمری

کفپوش پلیمری نوعی بتن خود متراکم است ، که این تراکم را از طریق فرآیند استفاده از رزین سنگ مصنوعی و یا رزین پلیمری بدست می آورد. این محصول به دلیل جذب آب پایین و تراکم بالا در اجزاء ، مقاومت بسیار بالایی در آب‌وهوای سرد و شرایط یخبندان دارد.

کفپوش واش ‌بتن

واش بتن یکی از انواع کف‌پوش‌های بتنی است . بتن آن از ترکیب سنگ‌دانه‌های رنگی و طبیعی، چسب بتن، پودر سنگ، الیاف و دیگر افزودنی بتنی بر روان کننده نوترال پلی کربوکسیلاتی بتن، در انواع ابعاد، طرح، رنگ و نقش تولید می‌گردد. 

کفپوش بتنی پرسی

کف‌پوش بتنی پرسی ، درواقع یک‌جور بتن است که تراکم خود را از طریق فشار پرسی به دست می‌آورد و در ابعاد و طرح‌های گوناگون تولید می‌شود. این محصول، مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد و به دلیل مزایا و روش تولیدی که دارد ، مناسب‌ترین نوع کفپوش برای محیط‌هایی پرتردد می باشد.

کفپوش بتنی ویبره‌ای

در این محصول ، تراکم بتن و دیگر افزودنی‌های آن با دستگاه ویبراتور ایجاد می‌شوند. جهت کسب اطلاعات در خصوص نحوه کار دستگاه ویبراتور به مقاله موزاییک ویبره مراجعه نمایید.

موزاییک پرسی اتوماتیک

کفپوش معروف به موزاییک ساده ایرانی، موزاییک حیاطی و یا زیر پارکتی است.

کلام آخر

کفپوش های بتنی یک انتخاب مناسب جهت فضا سازی ساختمان ها می باشد.

امروزه زیبایی و جذابیت فضا ازجمله مهم‌ترین اصول در محوطه‌سازی می‌باشد، از طرفی کف سازی نیز به همان اندازه بااهمیت بوده و در نظر گرفتن زیبایی این بخش نیز تأثیر به سزایی در جذابیت فضا دارد.گروه شرکت هوم استون مفتخر به ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان گرامی می باشد..

جهت مشاوره و هرگونه سوال با شماره های – ۲۲۳۲۶۰۷۰ – ۲۲۳۲۶۰۵۰ – ۰۹۱۲۰۸۶۶۰۳۰  –  در تماس باشید.

1401-03-01T15:56:53+04:30

Go to Top