کفپوش پلیمری، به موزاییکی گفته می‌شود که در برابر خوردگی، خراشیدگی، نفوذ آب و پوسیدگی دارای مقاومت بالایی باشد.

این محصول طول از عمر بالایی برخوردار است به همین دلیل کاربرد فراوانی در ساختمان‌سازی دارد. زمانی که کیفیت مصالح ساختمانی علی‌الخصوص کفپوش بالا باشد، در هزینه اولیه و همچنین نگهداری، تعویض و تعمیر آن صرفه جویی می‌شود.

در تولید موزاییک پلیمری، طیف گسترده‌ای از پلیمرهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هرکدام از این پلیمرهای شیمیایی در افزایش مقاوت و بهره‌وری کفپوش تأثیر مستقیم دارند.

 

فروش انواع موزاییک پلیمری - نصب موزاییک پلیمری

 

کفپوش پلیمری چیست؟

کفپوش‌ یا همان موزاییک پلیمری، سنگ‌های مصنوعی هستند که بر اساس نوع متریال اولیه در دسته‌بندی متنوعی قرار می‌گیرند. این موزاییک‌ها برای کف‌سازی و پوشش سطوح استفاده می‌شوند و با استفاده از رزین‌ها، سخت‌کننده‌ها و سایر مواد شیمیایی قابل اجرا هستند. این محصولات قابلیت رنگ‌پذیری دارند و از لحاظ بصری، در حد قابل قبولی هستند. کفپوش‌ پلیمری، محافظ قدرتمندی است که برای ضدآب کردن سطوح استفاده می‌شوند. باتوجه به اینکه مواد پلیمری در صنایع کاربرد گسترده‌ای دارند، محافظت سطوح در برابر خوردگی از وظیفه اصلی این کفپوش‌ها است.

ویژگی‌های کفپوش پلیمری

این محصول پلیمری مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • چسبندگی بالا با سطوح زیرین
 • مقاوم در برابر خوردگی، سایش و لغزش
 • مقاوم در برابر آب، رطوبت و مایعات
 • مقاومت مکانیکی بالا
 • مقاوم در برابر اسیدها و بازها
 • مقاوم در برابر تغییرات حرارتی
 • غیر قابل حل در انواع حلال‌های صنعتی
 • دارای تنوع رنگ
 • استحکام و مقاومت بالا
 • اجرا و نصب سریع و آسان
 • قابلیت تعمیر و ترمیم

انواع کفپوش پلیمری

موزاییک پلیمری از دو ماده اصلی «رزین‌ها» و «سخت‌کننده‌ها» تهیه می‌شوند.

 

کفپوش پلیمری

 

این دو ماده با هم واکنش می‌دهند و به یک ماده پلاستیکی بسیار محکم تبدیل می‌شوند.

این محصولات انواع مختلفی دارند مانند کفپوش پلیمری حیاط، سمنت پلاس، کفپوش اپوکسی، موزاییک پلیمری، پلی اورتان و… . این پوشش‌ها به دلیل مقاومت بالا برای مکان‌های عمومی، محیط‌های پر رفت‌وآمد، مکان‌های پر ترافیک گزینه بسیار مناسبی هستند. در محوطه‌های پارکینگ عمومی و محیط‌های صنعتی کفپوش‌های پلیمری بیشترین کاربرد را دارند. 

این نوع موزاییک برای تقویت و محافظت از سطوح افقی بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از بین انواع مختلف این محصول کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی اورتان از پرکاربردترین انواع کفپوش‌های پلیمری هستند. در کف‌سازی سطوح حیاط، باغ، ویلا، پیاده‌روها، پارک‌ها و… نیز از انواع موزاییک‌های پلیمری استفاده می‌گردد. در فضای داخلی ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و… نیز از موزاییک‌های پلیمری سنگ مصنوعی، پلی اورتان و اپوکسی استفاده می‌شود.

کلام آخر

کفپوش‌ پلیمری هوم استون یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند.

این کفپوش‌ها تنوع بالا و کاربرد گسترده‌ای دارند. استحکام و مقاومت این محصولات از ویژگی‌های خاص و مهم آن‌ها هستند. کیفیت ساخت و متریال اولیه در ساخت یک کفپوش محکم و مقاوم نقش اساسی دارد، بنابراین تهیه این محصول از یک شرکت معتبر بسیار اهمیت دارد. شرکت هوم استون با بکارگیری مواد اولیه درجه یک کفپوش‌های پلیمری باکیفیت و استانداردی تولید می‌نماید. جهت تهیه این محصول با مشاورین شرکت هوم استون تماس گرفته و کفپوش مورد نظر خود را سفارش دهید.