تفاوت واش بتن و موزاییک پرسی در مواد اولیه و نحوه تولید، میباشد.

البته تفاوت واش بتن و موزاییک پرسی در ظاهر این دو موزاییک کاملا مشهود است.

در مطالب گذشته گفتیم موزاییک واش بتن یا همان بتن شسته ، نوعی کفپوش بتنی است که در رنگ های متنوعی تولید می شود.

این محصول از ترکیب ماسه، سنگ دانه های معدنی، مواد روان کننده بتن و چسب بتن به دو روش پرسی و ویبره تهیه می شود. موزاییک پرسی نیز از پرکاربردترین مصالح ساختمانی می باشد و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و از ترکیب سیمان، ماسه، سنگ‌دانه، پودر سنگ، رنگ‌های معدنی و آب تشکیل می شود و از طریق فشار پرسی، فشرده و متراکم شده و در نتیجه موزاییک پرسی که کف‌پوشی محکم و مقاوم می باشد را به وجود می‌آورند.

از نظر استحکام ، موزاییک پرسی به علت دارا بودن سیمان در ترکیبات خود و همچنین به علت فشرده و متراکم شدن در مرحله تولید مقاوم تر از موزاییک واش بتن می باشد .

 

 

تفاوت کاربردی موزاییکهای واش بتن و پرسی

با توجه به مطالب گذشته ، گفتیم موزاییک واش بتن گزینه مناسبی جهت استفاده در کف سازی حیاط ساختمان، ویلا و باغ می باشد در صورتی که محل تردد زیاد خودرو و یا خودروهای سنگین نباشد ، زیرا از استحکام بالایی در برابر فشار ناشی از عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین ندارد ولی در عین حال از این مزیت برخوردار است که از آن می توان در هر دو نوع اقلیم سردسیر و گرمسیر استفاده کرد.

همچنین به علت تنوع در رنگ و ابعاد شما مشتری گرامی ،گزینه های مناسب و زیادی برای انتخاب در اختیار دارید و با توجه به سلیقه تان می توانید کفپوش مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

موزاییک پرسی نیز کاربردهای بسیاری دارد ، از این موزاییک‌ به عنوان کف‌پوش در اماکن عمومی مانند پارکها ، پیاده روها ، باغ بام ، پشت بام ، پارکینگ و انباری ، سالنهای تئاتر و نمایش ، مدارس و دانشگاهها و  همچنین در فضاهای داخلی ساختمان مانند اتاقها ، سالن پذیرایی و آشپزخانه می توان استفاده کرد.

همان طور که در بالا نیز اشاره شد ، سیمان از مواد تشکیل‌دهنده موزاییک پرسی است که ماده‌ای بسیار محکم و مقاوم است، بنابراین این موزاییک از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر یخ‌زدگی و فرسایش طبیعی نیز مقاومت خوبی دارد ، بنابراین در هر دو اقلیم سردسیر و گرمسیر قابل استفاده می باشد.

کلام آخر

هر دو محصول ، موزاییک واش بتن و موزاییک پرسی ، از نظر تنوع در رنگ و ابعاد و همچنین امکان استفاده در اقلیمهای متفاوت آب و هوایی شرایط یکسانی دارند ، موضوع قابل توجه استحکام هر کدام از این محصولات می باشد که شما مشتری گرامی با توجه به محل مورد نظر و همچنین تردد آن محل اقدام به انتخاب و در نتیجه خرید نمایید . شرکت هوم استون با تجربه فراوان ، آماده ارائه مشاوره مناسب جهت خرید محصول ایده آل به شما کارفرما و مشتری گرامی می باشد.