واش بتن یا موزاییک شسته، یکی از انواع کفپوش‌های بتنی است که با ترکیب سیمان، ماسه، سنگ‌های معدنی، چسب‌بتن و مواد روانکننده بتن در رنگ‌های مختلف تولید میگردد.

چرا واش‌بتن هوم‌استون؟

صنعت تولید قطعات بتنی بصورت ویبره، در ابتدا با حداقل سرمایه میسر میباشد که این امر باعث گردیده در تمام کشور کارگاه‌های بسیار کوچک با ۲ میز ویبره نسبت به تولید این محصولات اقدام نمایند.

که متأسفانه به دلیل نداشتن دانش کافی و نیز استفاده از قالب‌های لاستیکی نامرغوب؛ و نیز مواد اولیه بی‌کیفیت، محصول تولید شده فاقد کیفیت و دوام مناسب بوده؛ و عمدتاً مصرف‌کنندگان بعد از یک سال از خرید و نصب این محصولات مجبور به تعویض آن میگردند.

هوم‌استون با کمال افتخار و ضمن احترام به تمامی مشتریان محترم، بدلیل داشتن سابقه و تجربه کافی و نیز با تکیه بر دانش متخصصین تولید خود، امکان تولید روزانه ۵۵۰ مترمربع موزاییک ویبره و واش‌بتن با برترین نوع قالب و نیز بهترین متریال و عیار سیمان بالا، تنها تولیدکننده موزاییک ویبره و واش‌بتن کشور با این میزان تولید می‌باشد.

و این مهم در کنار همیاری و مساعدت خریداران وفادار این شرکت ایجاد گردیده است.

محصول واش بتن تولید هوم‌استون ۳.۵ سانتیمتر ضخامت دارد و تمام این ضخامت دارای سنگدانه و ملات به صورت همگن و مساوی است.

در برخی از محصولات موجود در بازار، سنگدانه تنها در ۱.۵ سانتیمتری رویه بوده و الباقی ضخامت صرفا ملات و سیمان میباشد.

که این امر به مرور زمان باعث خالی شدن روی واش بتن میشود که سطحی بسیار زشت و ناخوشایند دارد.

از این رو قیمت اولیه این محصولات بی‌کیفیت در بازار بسیار پایین بوده و مشتریان محترم در ابتدا متوجه این مهم نمی‌گردند.

اما در محصول تولیدی شرکت هوم‌استون به علت پخش یکسان سنگدانه‌ها، محصول واش‌بتن بعد از گذشت سالیان، و تردد بسیار، باز هم زیبایی اولیه خود را حفظ نموده و سطح رویه بدون آسیب باقی می ماند.

همچنین یکی از مشکلات واش‌بتن ویبره، وجود حباب هوا در داخل آن است، زیرا این محصول بدون تحمل فشارپرس تولید شده و در مرحله ویبره امکان خروج کامل حبابهای هوا نیست.

که این امر خود باعث جذب آب و ترک خوردن محصول در هوای سرد میشود.

شرکت هوم استون با اضافه کردن رزین(چسب بتن و روانکننده)، این مشکل واش‌بتن ویبره را رفع نموده.

و محصولات هوم‌استون با بالاترین مقاومت تولید شده که امکان استفاده از این محصولات را در هوای بسیار سرد و نیز مکان‌های برف‌گیر میسر می‌نماید.

واش‌بتن چگونه تولید می‌شود؟

برای تولید واش بتن که عمدتاً به روش ویبره تهیه می‌شود، مواد اولیه (شامل سیمان، ماسه و انواع سنگ با دانه‌بندی مختلف) را با هم مخلوط کرده، سپس آن را درون قالب‌های پلاستیکی می‌ریزند.

این قالب ها روی میز ویبره قرار گرفته تا هوای داخل مخلوط کاملاً گرفته شود و مواد به صورت کاملاً یکدست و همگن با یکدیگر ترکیب شوند.

پس از این مرحله که حدود ۲ الی ۳ دقیقه به طول می انجامد، واش بتن داخل اتاق بخار شده تا مقاومت آن تثبیت گردد.مدت زمان انتظار در اتاق حدود ۲۴ ساعت می باشد.

بعد از این مرحله نوبت به مرحله واترجت است تا واش‌بتن بتواند شکل زیبای کنونی خود را بدست بیاورد.

به این شکل که با استفاده از فشار آب و برس‌های فلزی، لعاب سیمان، از روی محصول واش‌بتن پاک میگردد تا سنگدانه‌های آن نمایان شده و واش‌بتن با ظاهر زیبایی به دست آید.