کاربرد نادرست موزاییک پلیمری هزینه گزاف برای شما ایجاد میکند.

یادآوری

در مطالب گذشته و در تعریف موزاییک پلیمری گفتیم ، موزاییک پلیمری از ماسه ، سیمان ، رزین  و رنگدانه های شیمیایی تشکیل شده است .

همچنین با توجه به ماهیت مواد اولیه و روش تولید این کفپوش ، در طرح ها و رنگهای بسیار متنوعی ساخته می شود. جذب آب پایین و تراکم زیاد موزاییک پلیمری سبب مقاومت بسیار بالا این نوع موزاییک در برابر سرما و یخ بندان می شود و همین مزیت سبب کاربری تر و متفاوت تر بودن این محصول نسبت به کفپوش های دیگر می شود .

لذا می توان از آن در مناطق سردسیر جهت کفپوشی معابر و یا سنگ فرش حیاط ها استفاده  کرد. این کفپوش ها عمر بالا و مقاومت بالایی در مقابل یخ زدگی دارند که سبب می شود مشکلاتی نظیر شکستگی در اثر یخ زدگی و فشار در آن ها کمتر دیده شود.

کاربردهای نادرست

  • یکی از کاربرد های نادرست موزاییک پلیمیری این می باشد که این محصول یک موزاییک فانتزی می باشد و مقاومت فشاری آن تنها در برابر عبور و مرور انسان و گاهی عبورتعداد محدودی خودرو کافی می باشد و توان تحمل  فشار محل های پر رفت و آمد و وسایل نقلیه سنگین را ندارد ، پس کاربرد آن در پارکینگ های عمومی و یا مکان هایی که خودروهای سنگین عبور و مرور می کنند کاملا” نادرست می باشد.
  • یکی دیگر از کاربردهای نادرست موزاییک پلیمری ، عدم زیر سازی مناسب در هنگام نصب می باشد ، در صورت انجام ندادن زیر سازی صحیح ، امکان لق شدن و در نتیجه شکستگی موزاییک پلیمری با گذشت زمان بسیار زیاد است .
  • اجرای این محصول به صورت مستقیم بر روی خاک یکی دیگر از کاربردهای نادرست موزاییک پلیمری می باشد .
  •  از دیگر کاربردهای نادرست این نوع کفپوش ، اجرای آن بر روی نخاله های ساختمانی است زیرا در صورت انجام این کار ، در آینده کف کار، دچار نشتی خواهد شد و موزاییک ها به شکل بسیار بدی در می آیند .

کلام آخر

با توجه به دانسته های قبلی ، موزاییک پلیمری یک محصولی است با ویژگیهایی مانند : مقاومت در برابر سرما و گرما ،مقاومت فشاری بالا نسبت به انواع دیگر موزاییک ها ،تنوع بالا و همینطور شکل ظاهری زیبا ،نصب ساده و آسان ،قابلیت اجرا به صورت ترکیبی و چند رنگ ،عدم نیاز به برشکاری در حین اجرا، قابلیت استفاده در نما ، بنابراین با توجه به تمام موارد ذکر شده کاربرد فراوانی نیز دارد ، تنها نکته مهم و حائز اهمیت ، استفاده صحیح و اصولی این محصول می باشد که اولا” در چه محلی نصب می شود و ثانیا” آیا تمام اصول نصب و اجرا ، رعایت می شود . مشاورین متخصص و با تجربه ما در شرکت هوم استون ، آماده ارائه اطلاعات کافی در خصوص کاربرد صحیح و نصب اصولی موزاییک پلیمری به شما مشتریان گرامی می باشند.